Krótki opis zadania
Zadanie publiczne o nazwie „Szczepanik niekonwencjonalnie” będzie miało formę pikniku popularno-naukowego propagującego postać Jana Szczepanika – wynalazcy, konstruktora i nauczyciela z pasją. W trakcie realizacji zadania w ciekawy, niekonwencjonalny sposób zaprezentowane zostaną tajniki nauk skupione wokół najważniejszych wynalazków Jana Szczepanika: kamizelki kuloodpornej, telektroskopu, systemu barwnej fotografii oraz barwnego tkactwa. Istotnym wydarzeniem będzie wystawa artefaktów z działalności Jana Szczepanika. W celu dotarcia do szerokiego grona odbiorców zorganizowane zostaną warsztaty, konkursy z nagrodami, pokazy
i gry terenowe dla różnych grup wiekowych z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. W realizację zadań włączeni zostaną lokalni przedsiębiorcy, którym udział w projekcie umożliwi dotarcie do szerszego grona odbiorców i promocję swojej działalności. Z wielkim zainteresowaniem powinny spotkać się pokazy i warsztaty kulinarno - telewizyjne, fotograficzne, czy tkackie, podczas których uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności, rozwijać kreatywność, a przede wszystkim przy poczęstunku i muzyce spędzić piątkowy dzień w gronie rodziny i przyjaciół. Gwarantujemy niekonwencjonalną naukę i dobrą zabawę dla dużych i małych z Janem Szczepanikiem w roli głównej!
Piknik odbędzie się 25 września 2026 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 równocześnie w kilku punktach przestrzeni publicznej na terenie miasta Tarnowa.
Adresaci zadania
Adresatami zadania będą mieszkańcy miasta Tarnowa, powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego bez ograniczeń wiekowych.
Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania
Miejsce realizacji - przestrzeń publiczna miasta Tarnów.
Obszar oddziaływania - miasto Tarnów, powiat tarnowski, brzeski i dąbrowski.